Miért nem mindegy, hogy mit hova?
Az építőanyag-gyártók, -forgalmazók, -kereskedők hatalmas választékban kínálják a különböző hőszigetelő anyagokat, amikről sokszor a tervezők, kivitelezők első ránézésre azt sem tudják, hogy melyik mire való, ugyanis ezek az anyagok a különböző épületszerkezetekhez vannak kitalálva. Nem mindegy, hogy melyiket hova építed be.
Bemutatjuk most nektek, hogy a különböző épületszerkezethez melyik a megfelelő hőszigetelőanyag és hogy mitől függ az, hogy egy falazatra milyen vastag szigetelést érdemes feltenni, hogy annak hatását tényleg érezhessük?
Homlokzati szigetelés: kőzetgyapot vagy polisztirol legyen?
Homlokzatok szigetelésére hazánkban általában polisztirol vagy kőzetgyapot lapokat használnak.
Ezek a hőszigetelő anyagok különböző tulajdonságokkal rendelkeznek. Általánosan elterjedt nézet, hogy a kőzetgyapot szigetelés drágább, de jobb. Ez nem teljesen igaz, hiszen vannak olyan jellemzői, amikben jobban teljesít, de vannak olyanok is, amikben rosszabbul, mint a másik anyag.
Mivel kedvezőbb az ára, ezért amennyiben nincsenek kötelező előírások és speciális igények, akkor javarészt a polisztirolt szokták használni a hőszigetelésre.
A kőzetgyapot drágább, mint a fehér polisztirol, de az igazság az, hogy meg is éri az árát, hiszen jobb a hő/-hangszigetelő képessége, tökéletes a páraáteresztő képessége, és nem éghető.
A szürke polisztirol ugyancsak drágább, mint a fehér, viszont a kőzetgyapottal szemben a lemezek sokkal könnyebbek és egyes esetekben a hőszigetelés vastagsága is csökkenthető vele.
A Lábazati hőszigetelés
Sokan azt hiszik, hogy a lábazatot nem kell szigetelni, de a „kerülő hőhidasság” miatt igen is kell! Amennyiben a lábazat vízszigeteléssel nem védett, akkor csak fagyálló extrudált hőszigetelő lapok (XPS), és formahabosított expandált hőszigetelő lapok használhatóak. Ezek a hőszigetelő anyagok általában színben eltérnek a nem fagyálló, fehér színű (EPS) hőszigetelő lapoktól.
Pince szigetelése
A pince esetében olyan anyagokat kell választani a pincefalak külső oldali hőszigetelésére, amelyek a talajnedvesség ellen is védenek. Ezekhez a feltételekhez a legtökéletesebb választás a zárt cellaszerkezetű extrudált hőszigetelő lapok (XPS).
Padlás hőszigetelése
A tűzvédelmi szemponton miatt fontos, hogy a tetőterekben mindenképpen természetes eredetű hőszigetelő anyagot válasszunk, annak is a fújható változatát.
Néhány kimagasló előny, amit a purhab szigetelés kínál:
- A kivitelezési nagyon rövid idő alatt megy végbe.
- Egyetlen munkafázisban zajlik a hő-, víz-, és a hangszigetelés.
- A szórt purhab egybefüggő felületet képez, nincs illesztés, dilatáció, ahol a víz utat találhatna.
- Megszabadulhatunk a rágcsálóktól is, mert nem tudnak beleköltözni.
- Nagyfokú hatékonyságot érhetünk el, a fűtési költséget akár felére csökkenthetjük.
- A hőszigetelés hatékonyságát a későbbiekben tovább fokozhatjuk további réteg felszórásával, amit a már megspórolt összegből fizethet!
- Egyenletes hőmérsékletet biztosít.
- Rendkívül gyorsan megtérül a befektetésünk. Már az első fűtési szezonban jelentős költségmegtakarítással számolhatunk.
- Hosszú évtizedekig nem lesz gondunk a javítással.
- Erősíti az épület szerkezetét, növeli annak értékét, komfortfokozatát javítja.
Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Amennyiben segítségre van szükséged, keress minket bizalommal! Csatlakozz a burkoló mókusok facebook csoportunkhoz és kövess minket a közösségi oldalainkon!
https://www.facebook.com/groups/540811733074624/learning_content/