Az épületszerkezetek kivitelezése során kulcsfontosságú feladatunk a csapadékvíz és a talajban lévő vizek elleni védelem kiépítése, tehát a megfelelő vízszigetelési és víz elvezetési rendszer létrehozása.Sajnos az épületszerkezetek, az építőanyagok elkerülhetetlenül kapcsolatba kerülnek a nedvességgel. Ezt okozhatja a felülről, különböző intenzitással jövő csapadék, az alulról érkező talajnedvesség, vagy az általunk történő vízhasználat, így ezek ellen az épületeinket szigetelnünk kell.
De milyen a jó vízszigetelés?
Egy jó vízszigetelés nem más, mint:
- egy műszakilag megfelelően megtervezett szigetelés rétegrend,
- a megfelelően kiválasztott szigetelő anyagok összessége,
- és a színvonalasan és gazdaságosan végzett szigetelés.
Melyik termékcsaládot válasszuk?
Az biztos, hogy szükséged van egy olyan termékcsaládra, amelyben teljes mértékben megbízol. Fontos a kiváló minőségű, tulajdonságú anyag kiválasztása, mivel ezek az anyagok bent maradó részt alkotnak az épület egész élettartalmára.
A MAPEI termékei a legtökéletesebb vízszigetelést kínálja a víz bármely formájának behatolása ellen. Széles termékpalettájuk minden alkalmazási területen garantálja a tartós hatást:
- Szerkezetek földdel érintkező felületeinek vízszigetelése (függőleges, vízszintes) (MAPEPROOF)
- Tetők és más vízszintes felületek (erkélyek, teraszok) vízszigetelése (MAPENENT 150)
- Víztartályok, vízkezelő telepek és uszodák szigetelése (MAPELASTIC AQUADEFENSE)
- Vizes blokkok (pl. fürdőszobák, konyhák) vízszigetelése (MAPELASTIC)
Vízszigetelési típusok:
A vízszigetelést többféle anyagok közül választhatunk:
Bitumenes anyagok: A bitumenemulzió előnye, hogy melegítés nélkül felvihető és nedves felületen is alkalmazható, kiszáradása után összefüggő, víztaszító védőréteget kapunk. A vízszigeteléseknél leggyakrabban alkalmazott anyagok a bitumenes szigetelő-lemezek. Ezek lehetnek bitumenes vékony -, vagy vastaglemezek,és páratechnikai lemezek.
Műanyagok: Rugalmasság és megmunkálhatóság szempontjából két csoportba sorolhatók: plasztomer – plasztikus tulajdonságú, nyúlásra kevéssé képes, de hő hatására meglágyuló és alakítható, és az elasztomer – nagy nyúlóképességű, rugalmas, hőre nem lágyuló, az oldószereknek ellenálló. Előnye, az egyszerű kivitelezés, viszont szigorú technológiai figyelmet kíván.
Egyéb anyagok: anyagszigetelések, fémlemezek, vegyi anyagok, telítő anyagok, bevonatok, pórusos javító vakolatok. A legtöbb bevonatot kenéssel vagy szórással lehet felhordani.
Keress minket!
Ha biztosra akarsz menni a vízszigeteléssel kapcsolatos kérdésekben, vedd fel magas szintű szakmai tapasztalattal rendelkező munkatársainkkal a kapcsolatot vagy gyere be személyesen az üzletünkbe, mert nálunk minden bizonytalan kérdésedre fény derül!