A padlófűtés nem véletlenül egyre népszerűbb, hiszen kiváló megoldást nyújt a padlószerkezetek feszültségmentesítésére is! A padlófűtés kiépítését általában tavasszal vagy nyáron végezzük, de ha rossz a kivitelezés, akkor kellemetlen meglepetés fogadhat minket a fűtési szezon kezdetekor.
Mire figyeljünk oda?
- Felfűtési jegyzőkönyv
Fontos, hogy az aljzat nedvességtartalma sokkal alacsonyabb legyen, mint amikor egy átlagos burkolatot rakunk le. Ellenkező esetben könnyen előfordulhat, hogy a fűtés megkezdésekor a keletkező páranyomás a teljes burkolatot lenyomja a felületről.
Burkolás előtt felfűtéssel kell tesztelni az elkészült munkát! Fontos, hogy probléma esetén jegyzőkönyvet vegyünk fel, mert ez védi a burkoló és a tulajdonos érdekeit is.
- Kiegyenlítés
Második lépésként vizsgáljuk meg az aljzat szilárdságát, mert a burkolást csak megfelelő aljzaton kezdhető meg. Továbbá fontos, hogy a felület por és szennyeződés mentes legyen. Ha szükség van kiegyenlítésre, akkor a padlófűtésekhez kifejlesztett Mapei Ultraplan Eco 20 önterülő és gyorskötő aljzatkiegyenlítőt használjunk!
- Ragasztó
A padlófűtés kialakításánál minden esetben egy magasabb minőségű ragasztóhabarcsot kell használnunk, ami kellő rugalmassággal rendelkezik, azért, hogy képes legyen ellenállni a fűtés és hűtés által okozott hőingadozásnak.
- A ragasztás szabálya
Kiegyenlítés után jöhet a ragasztás, ahol az üregmentes fektetésre kell figyelni, mert ha levegő marad a burkolat alatt, akkor romlik a padlófűtés hatásfoka és ha nincs meg a teljes fedettség, akkor csökken a tapadófelület, ami megnöveli a lapfelválás kockázatát is.
A ragasztáshoz KERAFLEX EASY S1-et (fél folyékonyágyas) vagy az ADESILEX P4-et (gyorskötésű folyékonyágyas) használjuk, mert megspórolható vele a lap hátoldalának megkenése és mindkét termék rugalmas. A lapok teljes beágyazása a ragasztóhabarcsba kültérhez is ajánlott. Ezt az úgynevezett kétoldali ragasztási technikával oldjuk meg. Ilyen esetben az alapfelületet és a burkolólapot is megkenjük csemperagasztóval.
A ragasztó kötése után (normálkötésű esetén kb. 24 óra, gyorskötésű esetén kb. 3 óra) kezdjük meg a fugázást a fugahézagok megtisztításával, majd a Mapei fugázó anyag használatával fejezzük be.
- A dilatációs hézagok elrejtése
A fugázás történhet hagyományos módon, azonban figyelni kell arra, hogy a fűtési köröket minden esetben külön kell diletálni. Amennyiben nem szeretnénk látni a dilatációt, akkor a MAPETEX SYSTEM alkalmazásával lehet rejtett dilatációt kialakítani. A fugázóanyagot a megszáradása előtt le kell mosni a burkolólapok felületéről, ügyelve arra, hogy ne mossuk ki a fugaanyagot. Az élek, a dilatációs hézagok kitöltését mindig Mapei rugalmas tömítőmasszával végezzük.
Fontos tudni!
Az S1 minősítésű ragasztók, több irányból érkező szerkezeti mozgásokat is képesek felvenni, így kifejezetten alkalmasak padlófűtési rendszerek hidegburkolati munkáihoz.
A burkolólapok kiválasztásánál ügyeljünk arra, hogy a lapok biztosan alkalmasak legyenek a padlófűtési rendszerekhez!
Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Amennyiben segítségre van szükséged, keress minket bizalommal! Csatlakozz a burkoló mókusok facebook csoportunkhoz és kövess minket a közösségi oldalainkon!
https://www.facebook.com/groups/540811733074624/learning_content/